Otwarty festiwal wymiany wiedzy i umiejętności
Sobota, 18 grudnia 2010
W programie warsztaty:
11:00 – 13:00
Tomek Jelski– Fotografia Uliczna
Katarzyna Chrzczanowicz – Filcowanie techniką na mokro
13:30 – 15:30
Anna Kościesza – Podróż przez stulecia
Olga Ślepowrońska – Maski z papier-mâché
16:00 – 18:00
Joanna Adamska – Media – jak to działa?
Julia Żardecka – Kuchnia islandzka na słodko
Przez cały czas imprezy w Pasikoniku będą się odbywać dwa warsztaty równocześnie. Możesz przeznaczyć swoje dwie godziny na zgłębienie jednej umiejętności, albo spróbować swoich sił w obydwu. Decyzja należy do Ciebie.
Wstęp: 15 zł – jedna sesja warsztatowa, 30 zł – cały dzień
Miejsce: Klubokawiarnia Pasikonik, ul. Szczęśliwicka 42
Liczba miejsc ograniczona.
Bilety do nabycia w Pasikoniku lub drogą mailową.
Przy rezerwacji konieczne jest podanie preferowanego warsztatu.
Więcej info: zielonacytryna@gmail.com, 504 471 138
Napaś się do woli!Zobacz więcej
Opis warsztatów:
OdpowiedzUsuńFotografia uliczna
Tomasz Jelski - ukończył Warszawską Szkołę Fotografii, a obecnie jest studentem Dziennikarstwa na UW. Zawodowo zajmuje się fotografią.
Fotografia uliczna, czyli sztuka utrwalania niepowtarzalnych chwil przy pomocy aparatu. Forma specyficzna i trudna, wymagająca spostrzegawczości, refleksu i odwagi. O mojej
miłości do obrazów zamkniętych w kwadracie opowiem zainteresowanym w
Pasikoniku.
Filcowanie techniką na mokro
Katarzyna Chrzczanowicz – magister psychologii klinicznej na SWPS, animatorka zajęć dla dzieci, pasjonatka rękodzieła (szczególnie tego z filcu).
Zrób sobie filcowe kolczyki – warsztaty z filcowania na mokro oraz robienia broszek z filcu.
Z zajęć każdy wychodzi z własnoręcznie ukręconymi kulkami na uszach oraz z wyjątkową, własnoręcznie wykonaną broszką. Wszystkie materiały w cenie warsztatu!
Podróż przez stulecia
Anna Kościesza – z wykształcenia prawnik, z doświadczenia rekruter i doradca zawodowy, pasjonatka historii, kultury i obyczajów.
Kto wymyślił majtki? O czym pisali na murach mieszkańcy Pompejów? Warsztat Anny Kościeszy to pasikonikowy skok przez epoki i kraje – pełen humoru, ciekawostek i szczegółów, jakich nie uczą na lekcjach historii. Ciekawe ćwiczenia w przystępnej formie. Zero dat i bitew, zero atmosfery wykładu. Kipiąca życiem opowieść o ludziach takich jak my.
Maski z papier-mache
Olga Ślepowrońska – studentka psychologii na SWPS. Robi maski do spektakli teatru Centrum Praw Kobiet oraz lalki do wędrownego teatrzyku Powsinoga. Uczestniczyła w warsztatach wytwarzania masek w teatrze Węgajty.
Papier-mache to prastara technika artystyczna, która dotarła do nas z Chin. Jest prosta, tania i ekologiczna a wykonane tą metodą prace są efektowne i trwałe (w Chinach z papier-mache robiono nawet hełmy). Na warsztatach wykonamy maski na modelu z masy solnej. Pokażę też rozmaite triki i inspirujące zdjęcia (papie-mache jest wykorzystywany przez rzeźbiarzy i scenografów), tak by warsztat stał się wstępem do dalszej przygody z tą inspirującą techniką.
Media – jak to działa?
Joanna Adamska – z zawodu reporterka radiowa, z wykształcenia socjolog.
Jak pracują redakcje? Za czym biega reporter? Jak powstaje news? Tego wszystkiego dowiecie się na warsztatach "Media – jak to działa?". To szybki acz treściwy kurs z funkcjonowania mediów i tworzenia tekstów dziennikarskich. Dzięki zajęciom zyskacie nie tylko wiedzę praktyczną, ale też niepowtarzalną szansę spojrzenia na telewizyjny dziennik profesjonalnym okiem.
Kuchnia islandzka na słodko
Julia Żardecka – studentka antropologii na UW, podróżniczka, tropicielka egzotycznych smaków.
Hrísgrjónagrautur... i wszystko jasne.